Google Alışveriş reklamları ve Merchant Center nasıl kullanılır?

Ürünler ile ilgili Google aramalarınızda “Google Alışveriş sonuçları” başlığı altında aşağıdaki gibi bir sonuç ile karşılaşmışsınızdır muhtemelen. Google bir süredir klasik Adwords arama ağı reklamlarının yanı sıra, sonuç sayfalarında arama ile ilişkili ürünleri isim, fiyat, marka ve görselleri ile birlikte farklı bir biçimde arama sonuçlarında sergiliyor ve arama yapanların doğrudan aradıkları ürüne ulaşabilmelerini sağlıyor.

Google Alışveriş sonuçları
Örnek Google Alışveriş sonuçları

Bu durum elbette e-ticaret firmaları için de yeni dijital pazarlama fırsatları anlamına geliyor. Bu yazıda alışveriş reklamları nasıl hazırlanır, Google’a bu bölüm için ürünlerinizi nasıl bildirecek ve güncelleyeceksiniz, Adwords üzerinden ürün reklamlarınızı nasıl yönetebilirsiniz gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Okumaya devam et “Google Alışveriş reklamları ve Merchant Center nasıl kullanılır?”

Adwords nedir, nasıl çalışır, nereden başlanır?

Google Adwords nedir

Google Adwords, Google arama sonuçları sayfasına reklam vererek web sitenize ziyaretçi kazanmanızı sağlayan Google hizmetidir. Adwords kullanarak tıklama başına belirleyeceğiniz bir tutar ödeme ile reklamlarınızın Google arama sonuçlarında gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca Google Adwords sistemini kullanarak arama sonuçları sayfasının yanı sıra Youtube, Gmail gibi diğer Google ürünlerinde ve Google reklam ağına dahil diğer sitelerde de reklam yayınlamanız mümkün. Biz bu yazıda Google arama sonuç sayfasında yer alan reklamlardan söz edeceğiz ve Google adwords nedir, nasıl çalışır, kimler için uygundur gibi temel sorulara cevap arayacağız. Okumaya devam et “Adwords nedir, nasıl çalışır, nereden başlanır?”